Çocuklarla Seyahat - Fly Good Feel Good
Video

Çocuklarla Seyahat

Çocuğunuza gösterdiğiniz büyük özeni seyahatlerinizde de sürdürebilirsiniz. Bazı pratik uygulamalarla çocuğunuzun daha konforlu ve güvenli bir şekilde uçmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğin ilk seyahati

Bebeğin İlk Seyahati

Riskleri en aza indirilmiş konforlu bir uçuş için sağlıklı bir bebeğin ilk ayını doldurduktan sonra uçmasını öneririz. Bebekler doğum sonrasındaki ilk 48 saat içinde Türk Hava Yolları uçuşlarına kabul edilmezler. 2-7 gün aralığındaki bebekler ise ancak "uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı bir doktor raporu varsa uçuşa kabul edilirler.

Bebeğin koltuğu

Bebeğin Koltuğu

Yolcu kabinine son giren ve ilk çıkan olmak uçakta geçirilen süreyi en aza indirir. Bu sebeple uçağın ön sıralarında bulunan koltukları seçebilirsiniz.

Uçuş saati seçimi

Uçuş Saati Seçimi

Uçuş saatinin çocuğunuzun rutin uyku saatlerine denk gelmesi seyahatinizin daha rahat geçmesini sağlar.

Uçuşta bulundurmanız gerekenler

Uçuşta Bulundurmanız Gerekenler

Uçuş sırasında çocuğunuzun evde giydiği rahat giysileri tercih edebilirsiniz. Bu giysiler onun kendisini huzursuz hissetmesini engeller. Ayrıca yanınızda yedek giysiler bulundurmanızda da fayda var. Çocuğunuzun uzun yolculuklarda sıkılmaması için en sevdiği birkaç oyuncağını, boyama ve masal kitaplarını, renkli kalemlerini yanınıza alabilirsiniz.

Uçuşta karşılaşılabilecek sorunlar

Uçuşta Karşılaşılabilecek Sorunlar

Uçuş sırasında çocukların ve bebeklerin kulaklarında sorunlar görülebilir. Bunu engellemek için seyahatten önce bebeğinizin doktoruna danışmalısınız. Ayrıca sık sık yutkunmasını sağlamanız da bebeğinizin kulağını rahatlatır.

Uçmasında sakınca bulunan çocuklar

Uçmasında Sakınca Bulunan Çocuklar

Aktif enfeksiyonu olan çocukların mümkünse iyileşene kadar uçmamaları gerekir. Ayrıca ishal sorunu olan çocuklar uzun uçuşlarda aşırı sıvı kaybedebilir, bu nedenle sorun ortadan kalkana kadar uçmalarını önermiyoruz.

Uçuştan sonra dikkat etmeniz gerekenler

Uçuştan Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uçuş sonrasında bol sıvı tüketmeleri çocukların günlük yaşama uyum sağlamasını kolaylaştırır. Özellikle varış noktasında hava sıcaksa sıvı tüketimi son derece önem taşıyor. Giysilerin de varış noktasındaki hava durumuna uygun olarak kısa sürede değiştirilmesi gerekiyor.