Alerji - Fly Good Feel Good

Alerji

Alerji ataklarınıza karşı seyahatinizden önce önlem alın güvenli ve keyifli bir uçuşa hazırlanın.

Besin alerjisi

Besin Alerjisi

Alerji yapan besinler arasında süt, kuruyemiş ve deniz ürünlerine sık rastlanır. Ancak alerjiye neden olan besinler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Uçuş sırasındaki öğünlerinizde alerjinizin olduğu besinleri kesinlikle belirtmelisiniz.

Polen alerjisi

Polen Alerjisi

Polenlere alerjiniz (bahar alerjisi) varsa seyahate çıkmadan önce hava durumunu dikkate alarak önlem alabilirsiniz. Alerjinin sık görüldüğü mevsim geçişlerinde polen maskesi takabilirsiniz.

Evcil hayvan alerjisi

Evcil Hayvan Alerjisi

Seyahatinizden önce evcil hayvanların yolcu kabininde seyahat etmesine izin verilip verilmediğini mutlaka sorun. Aynı uçuşta bir yolcu evcil hayvanına rezervasyon yaptırmışsa evcil hayvanlardan uzakta oturmanız gerektiğini belirtin.

Eşya alerjisi

Eşya Alerjisi

Seyahatiniz sırasında ellerinizi sık dezenfekte edin ve solunum yolu enfeksiyonu riskini azaltın. Tüy ve yün eşyalara karşı alerjik rahatsızlığınız varsa uçakta bulunan yastık ve battaniyeleri tercih etmeyin.

Toz alerjisi

Toz Alerjisi

Kapalı ortamlardaki mikroorganizmalardan kaynaklanan bu alerji, solunum sisteminde sorunlara yol açabilir. Toz alerjisine karşı bulunduğunuz ortamı mümkün olduğunca havalandırmanız gerekir. Seyahatten önce burnunuzu iyice yıkayarak solunum sisteminizi rahatlatabilirsiniz.

 Çocuklarda alerji

Çocuklarda Alerji

Çocuğunuzla birlikte gerçekleştireceğiniz seyahatlerden önce gerekli önlemleri alarak konforlu bir şekilde uçabilirsiniz.

  • Çocuğunuzu uçuştan önce kontrole götürün ve alerji durumuyla ilgili doktordan bilgi alın.
  • Çocuğunuzun besin alerjisi varsa evden ayrılmadan önce bir yemek listesi oluşturun.
  • Çocuğunuzun alerjik rahatsızlığını uçuştan önce kabin ekibine bildirin.
  • Olası bir alerjik reaksiyona karşı ilaçların yanınızda olduğundan emin olun.
  • Çocuğunuzun kendine ait yastık ve battaniyesini yanınıza alın.
  • Çocuğunuz oturmadan önce koltuğunu ve dirsekliklerini sterilize edin.